Ďalšia národa kultúra pamiatka


»          Všetko sa to začalo keď sa ľuďom nepáčila a chceli sa jej zbaviť. No dnes je to úplne inak . Táto budova sa stala veľmi významnou pre našu historickú  kultúru. Hovoríme o opačnej pyramíde ktorú poznáme ako Slovenský rozhlas ktorá stojí v Bratislave- Starom meste

noční město
 
Majitelia tejto budovy dlho rozmýšľali čo v tejto budove bude. No rozhodnutie nakoniec padlo. Vzniklo v nej Česko Slovenské rádio , dnes ho poznáme ako Rádio Slovensko ktoré patrí pod RTVS. Od jej založenia až po dnešnú súčasťou bolo vysielanie v opačnej pyramíde súčasťou každého rádia.
 
»          Táto budova má krásnych 33 rokov teda presnejšie jej vznik bol  v roku 1984 , a za tieto roky si vytrpela naozaj mnoho.  Mimochodom autorom tejto budovy sú  Štefan Svetko, Štefan Ďurkovič a Barnabáš Kissling ktorý sa rozhodovali ako bude budova vyzerať. Nápadov bolo množstvo , no nakoniec sa rozhodlo že postavia opačnú pyramídu v ktorej bude dostatok miesta pre aktivity ktoré sa tam mali v tej bude vykonávať. No po jej zhotovení rozhodovali čo s tou budovou bude , potom nasledovali petície a zbúranie pretože sa obyvateľom Bratislavy táto budova nepáčila.  . Našťastie dnes túto budovu máme a môžeme byť radi že aj táto budova je zapísaná do národnej kultúry keďže na Slovensku ich máme malo.
 
Táto budova bola prvou budovou ktorá je z ocele. Nachádza sa tam niekoľko miestnosti ktorých môžeme počuť niekoľko druhov vysielaní teda od hlavného spravodajstva až po vysielanie pre deti a mládež a okrem toho v tejto budove nájdeme aj malú koncertná sieň v ktorej sa konajú rôzne koncerty a podujatia či rozhlasové alebo televízne incescie. Z opačnej pyramídy sa vysiela každý od šiestej rána až do neskorého večera.

mikrofon
 
»          Mimochodom ak by ste sa chceli na túto budovu pozrieť , nájdete ju V Bratislave na Mýtnej ulici v Starom meste. Neviem však či je vstup do budovy povolený avšak pohlaď s blízka na túto budovu Vám nikto zakázať nemôže.

Published by acron.sk