Osem týchto univerzít sa nachádza v Spojených štátoch, zvyšok je vo Veľkej Británii. Hodnotenia, na základe ktorých sú určené najlepšie univerzity na svete
· Hodnotenie univerzít sveta z QS
· Hodnotenie vysokých škôl sveta THE (Times Higher Education)
· USNews hodnotenie svetových univerzít
Tieto hodnotenia, ktoré sú najviac citované na svete, sa zostavujú na rôznych kontinentoch a používajú rôzne kritériá hodnotenia univerzitných aktivít a tieto kritériá klasifikujú rôznymi spôsobmi.
Harvardská univerzita
Najstaršia univerzita v Spojených štátoch, ktorá má najväčší počet výnimočných študentov medzi univerzitami na svete. Na Harvarde sa učilo viac ako 40 nositeľov Nobelovej ceny, rovnako ako mnoho politikov (napríklad Theodore Roosevelt a Barack Obama) a obchodníci (napríklad Bill Gates a Mark Zuckerberg).
Massachusetts Institute of Technology (MIT)
Univerzita, ktorá sa stala svetovým lídrom v oblasti presných vied a technológií. Práve tu prebieha vyspelý výskum v oblasti prírodných a technických vied. MIT prezentovalo 80 laureátov Nobelovej ceny, rovnako ako mnohých vynikajúcich vedcov, inžinierov a verejných činiteľov, ktorí navždy zmenili náš život.
University of Cambridge
Skutočne legendárna vzdelávacia inštitúcia, jedna z najstarších v Európe. Univerzita Cambridge bola založená v roku 1209 a od samého začiatku sa osvedčila ako vynikajúca univerzita. Žiadna univerzita na svete sa nemôže pochváliť toľkými laureátmi Nobelovej ceny.
Oxfordská univerzita
Je jednou z najstarších univerzít v Európe a skutočnou pýchou britského vzdelávacieho systému. Medzi vynikajúcimi absolventmi univerzity patria: Lewis Carroll, John Tolkien, Margaret Thatcher a Tony Blair. Inštitúcia starostlivo zachováva svoje tradície a podporuje najvyššiu úroveň vyučovania.
University College London (UCL)
Je prvou vzdelávacou inštitúciou otvorenou v Londýne. Od svojho založenia bola univerzita vždy na čele vedeckého výskumu. Medzi absolventmi UCL sú predsedovia Číny a Japonska, ako aj Alexander Bel (vynálezca telefónu), John Fleming (tvorca elektronickej lampy) a Francis Crick (výskumník na štruktúre molekuly DNA).
Stanfordská univerzita
Univerzita bola vytvorená s cieľom vzdelávať nielen vzdelaných, ale aj požadovaných absolventov trhu práce. Zameranie na verejný prospech zostáva v Stanforde dodnes. Preto medzi absolventmi univerzity existuje veľa inovátorov a vynálezcov, ktorých myšlienky zmenili náš svet.